تعمیر لوازم خانگی برقی

تعمیر لوازم خانگی برقی

تعمیر لوازم خانگی برقی : برق انرژی را فراهم می کند که لوازم کوچک و دیگر دستگاه های الکتریکی را قدرت می دهد. جریان جریان را به دستگاه از طریق سیم داغ (به طور معمول سیاه) و از طریق سیم خنثی (معمولا سفید) باز می شود. قدرت که جریان را حرکت می دهد ولتاژ نامیده می شود.

در اکثر سیستم های خانگی، سیم داغ حدود 120 ولت و سیم سفید دارای ولتاژ صفر است. تفاوت ولتاژ بین دو سیم جریان برق را افزایش می دهد و دستگاه شما را قدرت می دهد.

سه نوع لوازم کوچک، قابل حمل یا لوازم خانگی وجود دارد. برخی از لوازم خانگی مانند تسترها و سازندگان قهوه چیزی گرم می کنند. لوازم خانگی، مانند پردازنده های مواد غذایی و جارو برقی، چیزی را حرکت می دهند. چندین وسیله مانند خشک کن مو، هر دو را انجام می دهند.

در این مقاله ما به شما خواهیم گفت که چگونه تمام این وسایل و موارد دیگر را تعمیر کنید. اول، هر چند، ما یک مرور کلی در مورد تعمیر لوازم خانگی کوچک ارائه می دهیم.

تعمیر لوازم خانگی برقی
تعمیر لوازم خانگی برقی

لوازم گرمایش

دستگاه های گرمایشی انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کنند که برای نان، قهوه گرم، موهای خشک یا سایر کارهای مفید استفاده می شود. این گرما با عبور جریان از طریق یک سیم مخصوص به نام عنصر ایجاد می شود. از آنجایی که عنصر برای انتقال برق از آن دشوار است، برخی از انرژی آن به گرما تبدیل می شود. الکتریسیته از انرژی زیاد خود برای غلبه بر مقاومت یک عنصر توستر استفاده می کند، به عنوان مثال، آن را به رنگ قرمز روشن نشان می دهد، به همین ترتیب نان را می نوشند.

لوازم حرارتی معمولی که در این مقاله پوشش داده شده اند عبارتند از تستر، کوره های توستر، سازندگان قهوه ریز و سازندگان قهوه ساز. دستگاه های گرمایش که در همان اصول کار می کنند عبارتند از: لباس آهن؛ قاشق غذاخوری ماهی، ووک، قنادی، و آهن وفل؛ کوره های کنسروی فریزر عمیق؛ اجاق گاز آهسته؛ مواد ضدعفونی کننده مواد غذایی؛ اجاق گاز برنج؛ اجاق گاز بخار؛ کوره های داخلی ماشین اسپرسو و کاپوچینو؛ سازندگان چای یخ؛ و پاپ کورن پاپ کورن. هنگامی که یاد گرفتید که چگونه برای رفع و تعمیر رایج ترین وسایل گرمایشی، هر یک از آنها را تعمیر کنید.

لوازم خانگی موتور

لوازم موتور، انرژی الکتریکی را به حرکت تبدیل می کنند. این قدرت را کاهش می دهد و غذاها را مخلوط می کند، قوطی ها را باز می کند، زباله ها را تمیز می کند، خاک را برداشت و هوا را حرکت می دهد. یک موتور انرژی الکتریکی را به انرژی مغناطیسی تبدیل می کند که یک شفت را چرخ می کند. پایان این شفت ممکن است یک تیغ یا پیوست دیگری داشته باشد که کار واقعی را انجام می دهد.

لوازم موتور که در این مقاله مورد توجه قرار می گیرند شامل میکسرها و مخلوط كننده های مواد غذایی، كنسرو باز كننده های برق، انبساط زباله ها و جاروبرقی های راست و كانستر است. سایر وسایل نقلیه موتوری با عملکرد مشابه شامل آبمیوه گیری، دستگاه های قهوه ساز، سازندگان بستنی، چاقوی الکتریکی، چاقو تیزکن، تیزکن های مداد، ساعت های الکتریکی، فن ها، رطوبت گیر ها و شفرس برقی فویل سر و روتور.

لوازم خانگی

برخی از لوازم کوچک هر دو گرما و حرکت می کنند. محبوب ترین ساز نان برقی است. این خمیر را مخلوط می کند و سپس آن را به نان می کشد. سازندگان نان همچنین شامل الکترونیک تشخیصی هستند که به مالک در عیب یابی و تعمیر کمک می کنند، بنابراین در این مقاله گنجانده نشده است. لوازم ترکیبی دیگر شامل خشک کن های مو و تکان دهنده پاپ کورن می باشد.

عیب یابی لوازم خانگی کوچک

تقریبا تمام لوازم خانگی کوچک با برق 120 وات کار می کنند. این به این معنی است که بسیاری از مشکلات که ممکن است با تسترها اتفاق بیافتد نیز ممکن است با استفاده از ضایعات زباله و خشکشویی مواجه شود. این مشکلات توسط قطع کننده های مدار یا فیوزها، سوئیچ ها و شاخه ها یا سیم های زمینی یا سست ایجاد می شود.

در این مقاله شما خواهید آموخت که چگونه به راحتی بسیاری از مشکلات رایج با لوازم کوچک را حل کنید، با شروع از تعمیر سیم ها.

کابل لوازم جانبی

سیم برق دستگاه را به برق منتقل می کند. یک سیم دستگاه به طور معمول از دو یا سه سیم و یک پلاگین ساخته شده است. پای دستگاه را با اتصال دهنده های فلزی یا اتصالات مانند مهره های الکتریکی وصل کنید.

 

سیم ها

سیمهای مورد استفاده در سیم کشی دستگاهها از قطرهای مختلف یا اندازهگیریها استفاده میکنند. ضخیم تر سیم، پایین تر از شماره سنج است. به این معنی که سیم 12 گانه نازک تر از یک سیم 10 درجه است. اکثر لوازم خانگی کوچک از سیمهای رشته های مس با عایق پلاستیکی مقاوم در برابر حرارت استفاده می کنند.

یک دستگاه که نیاز به کارکرد کمتری دارد مانند لامپ، معمولا یک سیم دو سیم از سیم 18 یا 16 اندازه گیری می کند. وسایل گرمایشی بالاتر از دیافراگم از سیم دو یا سه سیم از سیم 14 یا حتی 12 سنج استفاده می کنند. کابلهای دو رشته شامل یک سیم داغ و یک سیم خنثی است. یک طناب سه رشته یک سیم گرم، یک سیم خنثی و یک سیم زمینی داشته است.

شاخه ها

پلاگین در انتهای بند ناف دستگاه الکتریکی را از ظرف دیوار دریافت می کند. پلاگین دو شاخه به طور معمول برای لوازم غیرقابل اعتماد در کمتر از 15 آمپر استفاده می شود. بعضی از دو شاخه دو قطبی هستند تا اطمینان حاصل شود که سیم های گرم و خنثی به درستی وصل شده اند. پایه کوچکتر سیم داغ است و بزرگتر خنثی است.

شاخه های سه شاخه لوازم خانگی شامل یک شاخه گرد است که برای زمینی استفاده می شود و اطمینان حاصل می شود که پایه های گرم و خنثی به درستی وارد می شوند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *